O mnie – psychoterapeuta, psycholog w Poznaniu

psycholog poznań

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień i psychologiem. Prowadzę psychoterapię i pomoc psychologiczną w Poznaniu.

Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 4-letnie Studium Psychoterapii Integratywnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Intgeratywnej w Krakowie, Studium Terapii Uzależnień w Polsko-Niemieckim Instytucie Terapii Uzależnień oraz liczne szkolenia z zakresu diagnozy, psychoterapii i terapii uzależnień.

Pracę psychoterapeutyczną rozpocząłem 2008 roku w Poradni Leczenia Uzależnień MONAR Poznań gdzie prowadzę terapię uzależnień w ramach NFZ, a od 2010 roku w ramach prywatnej praktyki psychoterapeutycznej. Dodatkowo prowadziłem psychoterapię w Poradni Zdrowia Psychicznego w Luboniu, oraz terapię uzależnień w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia na ul. Litewskiej w Poznaniu. Międzyczasie odbywałem zawodowe staże na oddziałach psychiatrycznych w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej im. prof. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu, w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie, w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu i w ośrodkach terapii uzależnień w Charcicach i Toruniu.

psycholog poznań

Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, terapią uzależnień, terapią par, rodzin, psychoterapią grupową, prowadzę warsztaty rozwojowe. Pracuje w podjeściu psychoterapii integratywnej. Swoją pracę poddaje superwizji. Przynależę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i do Polskiej Federacji Psychoterapii.

Jestem w ciągłym rozwoju osobisto-zawodowym. Uczestniczę w spotkaniach i warsztatach dotyczących swojego rozwoju osobistego, jak i w zawodowych szkoleniach.

Swoją pracę z pacjentami regularnie superwizuję.

zobacz: wykształcenie · uprawnienia

Współpracujący psychoterapeuci, psycholodzy:

psycholog - Poznań

Agnieszka Gulczyńska - psychoterapeuta psychodynamiczny, specjalista terapii uzależnień, psycholog

Jestem psychoterapeutą psychodynamicznym oraz specjalistą terapii uzależnień w procesie certyfikacji. Rozpoczęłam naukę w 4-letniej szkole psychoterapii przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Umiejętności zdobywam także w ramach kursu psychoanalizy przy Stowarzyszeniu im. Hanny Segal. W ramach licznych szkoleń uczyłam i uczę się, jak skutecznie pomagać osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych, a także czynności (seks, pornografia, zakupy, hazard) i z zaburzeniami odżywiania.

W poradniach leczenia uzależnień (m.in. w poznańskim Monarze) prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową, zarówno na etapie wstępnym, jak i pogłębionym. Jako terapeuta pracuję również w schronisku interwencyjnym dla kobiet z dziećmi przy stowarzyszeniu Monar. Uzależnienie rozumiem jako objaw głębszych problemów i konfliktów psychicznych. Prowadząc terapię dążę w pierwszej kolejności do nawiązania dobrej relacji.

W pracy psychoterapeuty psychodynamicznego staram się wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte w ramach tego nurtu, technikę dostosowuję jednak do indywidualnych potrzeb pacjentów. Psychoterapię traktuję jako doświadczenie, w którym, można rozwiązać konflikty wewnątrzpsychiczne, dotrzeć do własnego potencjału, pragnień, nauczyć się realizować je w zgodzie z sobą i otoczeniem. W ten sposób psychoterapia stwarza szansę na lepsze poznanie samego siebie, co jest najlepszą drogą do bardziej świadomego, a przez to satysfakcjonującego życia.

Wspólnie z Agnieszką prowadzimy Popołudniową grupę psychoterapii integratywnej w Poznaniu.

psycholog - Poznań
   

 
psycholog - Poznań

Izabella Rzeźniczak - psychoterapeuta pracujący w nurcie analizy transakcyjnej, psycholog, pedagog, specjalista terapii uzależnień.

Na co dzień kieruję Ośrodkiem Psychoterapii Poznańska ATmosfera, oraz pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień MONAR w Poznaniu. Zajmuję się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej, par, grupowej oraz treningów i warsztatów psychologicznych. Praktykę zawodową prowadzę od 2008 roku.

 

Wspólnie z Izą prowadzimy Sobotnią grupę psychoterapeutyczną w Poznaniu.

psycholog - Poznań
   

 
psychoterapeuta poznan

Joanna Rudowska - psychoterapeuta, psycholog, pedagog.

Na co dzień pracuję w Centrum Rozwoju i Terapii "Dla Ciebie" oraz w Szpitalu Neuropsychiatrycznym. Prowadzę psychoterapię indywidualną, par, rodzinną oraz grupową. Ukończyłem 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz kurs "Otwartego Dialogu" metody terapeutycznej pochodzącej z Finlandii.

Wspólnie z Joanną prowadzimy:

- Grupę terapeutyczno-treningową dla osób z syndromem nieśmiałego pęcherza.

- Weekendowe warsztaty psychologiczne (oferta wspólnych warsztatów zostanie przedstawiona w 2019 roku).

psychoterapeuta poznan
   

© Gabinet Psychoterapii Integratywnej Michał Świeboda – psycholog, psychoterapeuta
ul. Pogodna 49/3, 60-131 Poznań;
tel.: 668397272; e-mail: swieboda@integratywna.pl