Zapraszamy do uczestnictwa w grupie osoby z syndromem nieśmiałego pęcherza.

Syndrom nieśmiałego pęcherza opisany jest stronie International Paruresis Association (IPA) pod terminami shy bladder syndrome, paruresis, bashful bladder sydrome. Problem ten dotyka wiele osób dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet i polega na niemożności oddania moczu w sytuacji gdy w pobliżu znajdują się lub mogą znajdować osoby trzecie. Dotyczy to głównie toalet w miejscach publicznych, ale zdarza się również we własnym domu, jeżeli ktoś z osób dalszych lub bliższych jest w pobliżu. Osoby z nieśmiałym pęcherzem doświadczają znaczącego cierpienia związanego z koniecznością ograniczenia wielu aktywności z obawy przed niemożliwością oddania moczu. Zbyt długo utrzymują przepełniony pęcherz, co może prowadzić do problemów zdrowotnych. Często utrzymują swoją przypadłość w tajemnicy, nawet przed najbliższymi osobami. Doświadczają poczucia wstydu, lęku, złości, poczucia beznadziei.

Za powód powstania i utrzymywania się syndromu nieśmiałego pęcherza najczęściej uważa się zdarzenia traumatyczne z okresu dzieciństwa jak również bycie za dziecka zbyt mocno kontrolowanym przez rodziców czy przez otoczenie, doświadczanie w okresie szkolnym niższego poczucia własnej wartości. Syndrom ten mieści się w kategorii zaburzeń lękowych, najczęściej jako element fobii społecznej i obsesyjnych myśli. Jednak podobnie jak z innymi zaburzeniami takimi jak np. depresja nie da się powiedzieć o konkretnych powodach, gdyż dla każdego człowieka z jego osobistą historią życia wpłynąć na pogorszenie funkcjonowania wiele bardzo różnych czynników.

W naszej pracy traktujemy paruresis jako objaw związany z przeżytymi wcześniej zdarzeniami, jak również jako objaw całościowego funkcjonowania - kontakt z samym sobą oraz z innymi osobami, poczucie wartości, poczucie bycia męskim i poczucie bycia kobietą. Zwracamy uwagę również na ciało i jego napięcie. U osób z wstydliwym pęcherzem podczas sikania pojawia się zwykle w ciele napięcie, które dodatkowo utrudnia oddanie moczu. Ważnym elementem jest również praca w stronę poszukiwania spontaniczności, autentyczności, umiejętności przeżywania przyjemności i rezygnowanie z nadmiernego kontrolowania siebie.

 

Do uczestnictwa w grupie terapeutyczno-warsztatowej w Poznaniu zapraszamy osoby dorosłe, które:

- mają trudności w oddawaniu moczu w miejscach publicznych, gdzie znajdują się lub potencjalnie mogą znaleźć się osoby trzecie;

- ograniczyły ważne dla siebie aktywności z powodów problemów z sikaniem;

- doświadczają uczuć wstydu, lęku, złości, bezradności, przygnębienia;

- wykluczyły przyczyny medyczne swojego problemu.

 

Pracować będziemy w kameralnej, liczącej od 6 do 8 grupie przez trzy dni. Będziemy pogłębiać rozumienie swojego funkcjonowania oraz szukać rozwiązań na poziomie poznawczym, relacyjnym, emocjonalnym i cielesnym. Będziemy rozmawiać, dzielić się uczuciami oraz brać udział w proponowanych przez terapeutów ćwiczeniach, oraz w indywidualnych pracach terapeutycznych ze wsparciem pozostałych uczestników grupy. 

 

Prawdopodobnie uczestnikami grupę będą osoby z różnych miejsc Polski. Po zebraniu się składu grupy zaproponujemy wspólne miejsce noclegowe, lub skontaktujemy uczestników ze sobą, aby sami mogli znaleźć wspólne i dogodne dla siebie miejsce pobytu.

 

Grupa odbywać się będzie w Poznaniu w terminie zapowiedzianym z wyprzedzeniem, gdy zbierze się 6 chętnych osób.

Rozkład dnia: piątek od 16:00 do 20:00, sobota od 10:00 do 18:00, niedziela od 10:00 do 16:00.

Prowadzenie: Michał Świeboda, Joanna Rudowska

Koszt uczestnictwa to 470 zł, płatne przelewem na na konto Gabinetu Psychoterapii Integratywnej, nr r-ku: 74 1020 5558 000 8102 3187 5292. W tytule prosimy podać imię i nazwisko oraz "grupa - nieśmiały pęcherz"

Zapisy telefonicznie 668397272. O przyjęciu na grupę decyduje kolejność zgłoszeń.

(obecnie rekrutacja zakończona)

 

Praca na grupie terapeutycznej odbywa się w oparciu o proces grupowy, pracę z ciałem oraz ustawienia systemowe.

Do uczestnictwa w psychoterapii grupowej zapraszane są osoby z zaburzeniami psychicznymi jak i wszelkimi życiowymi trudnościami.


Spotkania zaplanowane są w cyklu comiesięcznym. Zjazd pierwszy i piąty są zjazdami trzydniowymi
wyjazdowymi : ( trwają od piątku do niedzieli)
- piątek i sobota 10-18
-niedziela 10-15.
Kolejne zjazdy to półtoradniowe spotkania : ( trwają od piątku do soboty)
-piątek 16- 21
-sobota 10-18.

 

Koszt za godzinę terapii grupowej to: 35 zł , możliwa jest zniżka dla par, a także przy całkowitej
wpłacie po zakwalifikowaniu się na grupę i wyniesie 3.600 zł.

 Koszt całkowity za uczestnictwo w grupie wynosi 3.800 zł. W przypadku zjazdów wyjazdowych
doliczyć należy koszt zakwaterowania i wyżywienia.

 

Prowadzący: Marzena Szarecka i Michał Świeboda (certyfikowani psychoterapeuci ECP).

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt telefoniczny lum smsowy z Marzeną Szarecką pod numer 500-245-667. Zapisy trwają od 1 lutego 2018 roku. Rozpoczęcie grupy 16 marca 2018.

 

Terminy zjazdów terapeutycznych:
I zjazd 16-18 marzec 2018 ( 21godzin pracy , zjazd wyjazdowy w okolicach Kaszub)
II zjazd 20-21 kwiecień 2018( 13 godzin pracy, zjazd w okolicach trójmiasta)
III zjazd 25-26 maj 2018 ( 13 godzin pracy)
IV zjazd 29-30 czerwiec 2018( 13 godzin pracy)
V zjazd 21-23 wrzesień 2018 ( 21 godzin pracy, zjazd wyjazdowy w okolice Kaszub)
VI zjazd 5-6 październik 2018 ( 13 godzin pracy)
VII zjazd 9-10 listopad 2018 ( 13 godzin pracy)

Zaliczka bezzwrotna gwarantująca i potwierdzająca udział w grupie to 1.000zł płatne do 10 marca
2018 roku na konto bankowe lub bezpośrednio do prowadzącej.

Pozostała część kwoty będzie przyjmowana na każdym zjeździe w kwocie po 400 zł.

Nieobecność na zjeździe nie zwalnia od opłaty cząstkowej za dany zjazd.
Szanowni Państwo,

Psychoterapia grupowa dla mężczyzn i kobiet w Poznaniu na ul. Pogodnej w Poznaniu odbywa się raz w tygodniu w poniedziałki w godzinach od 17:30 do 20:30.

Aby zapisać się na grupę, należy umówić się telefonicznie lub smsowo 668397272 na  konsultację, na której poznajemy się wzajemnie, ustalamy cele terapeutyczne do pracy w 5psychoterapii grupowej, wyjaśniamy jak funkcjonuje terapia grupowa. Koszt uczestnictwa to 280 zł za jeden cztery spotkania. Koszt konsultacji to 130 zł.

 

Terapia grupowa prowadzona jest przez psychoterapeutę, którego zadaniem jest czuwanie nad konstruktywnym przebiegiem procesu psychoterapii grupowej oraz pomoc w indywidualnym rozwiązywaniu problemów przez poszczególnych uczestników.

Ogólnym celem psychoterapii grupowej jest uzyskanie poczucia satysfakcjonującego życia. U każdego droga ta przebiega inaczej, także w trakcie pierwszych spotkań poprzez interwencje terapeutów, informacje zwrotne innych uczestników, własną obserwację ustala się kroki terapeutyczne potrzebne do uzyskania zmiany.

 

Do uczestnictwa w psychoterapii grupowej w Poznaniu zapraszam osoby, które:

- doświadczają trudności w relacjach z innymi ludźmi, w budowaniu bliskich związków, czujących się niepewnie wśród ludzi;

- nie mają poczucia szczęścia i satysfakcji, nie potrafią się odnaleźć w codziennym życiu;

- mają mało energii, trudno znaleźć im motywację do realizacji swoich celów, mają poczucie, że nie wykorzystują swojego potencjału;

- borykają się z nieprzyjemnymi stanami emocjonalnymi takimi jak pustka, przygnębienie, złość na siebie;

- mają niskie lub niestabilne poczucie własnej wartości;

- rozpoznają u siebie stany depresyjne, lękowe, zaburzenia odżywiania, są uzależnione lub doświadczają innych trudności w obszarze zdrowia psychicznego.

 

Podczas terapii grupowej pracujemy nad relacjami interpersonalnymi wewnątrz grupy jak i nad indywidualnymi celami każdego uczestnika.

 

Co daje mi uczestnictwo w psychoterapii grupowej grupowej - niektóre wypowiedzi uczestników grup terapeutycznych w momentach podsumowań:

- "nauczyłem się wyrażać złość bez strachu i poczucia winy", "pozwoliłem sobie na autentyczność, przestałem myśleć o tym jak inni mnie oceniają", "zrozumiałem w jaki sposób odrzucałam od siebie innych ludzi", "zacząłem odczuwać przyjemność z przebywania wśród ludzi", "zmierzyłam się ze swoimi demonami z przeszłości, przestałam się bać, nauczyłam się korzystać ze wsparcia od innych ludzi", "doświadczyłam, że jestem ważna dla innych", "zacząłem doświadczać przyjemności w spędzaniu czasu z żoną i dziećmi", "czuję swoją siłę, potrafię stawiać granice innym", "pokazałem swoje słabości innym i przyniosło mi to ulgę".

 

Zapraszamy do zgłaszania się na psychoterapię grupową w mieście Poznań. Więcej informacji tutaj: PONIEDZIAŁKOWA GRUPA PSYCHOTERAPEUTYCZNA W POZNANIU

Michał Świeboda - informacje o prowadzącym

 

 

 

 

(grupa już się odbyła, kolejna edycja w 2019 roku)

26-27 styczeń i 3-4 luty 2018

 

Podczas uczestnictwa w 4-dniowej grupie uczestnicy zajmują się wybranym przez siebie problemem, doprecyzowanym w trakcie konsultacji i początkowej fazie trwania grupy. Pracujemy w obszarach poznawania siebie, swojej emocjonalności, ważnych relacji, umiejętności radzenia sobie z trudnościami, a także potencjałem do czerpania przyjemności i satysfakcji w życiu.

           

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane chęcią zrobienia kroku rozwojowego w ważnym dla siebie obszarze życia, w szczególności osoby uzależnione ze stabilną abstynencją.

 

 

Prowadzą:

Michał Świeboda – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Aktualnie zajmuje się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej, grupowej, warsztatów psychologicznych w Poradni Leczenia Uzależnień oraz w ramach prywatnej praktyki.

Joanna Rudowska – psycholog, psychoterapeuta - absolwentka 4-letniego studium psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Aktualnie zajmuje się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej, warsztatów psychologicznych w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w ramach prywatnej praktyki.

 

Czas trwania warsztatu (4 dni – należy być obecnym w każdym dniu warsztatu):

I dzień - 26.01.2018 16:00-20:00 (piątek)

III dzień -  3.02.2018 16:00-20:00 (sobota)

II dzień - 27.01.2018 10:00-18:00 (sobota)

IV dzień - 4.02.2018 10:00-18:00 (niedziela)

 

Miejsce:

Poradnia Profilaktyki, Terapii i Leczenie Uzależnień MONAR w Poznaniu ma ulicy Michała Sobeskiego 2 (wcześniej Paszty 10).

 

Zapisy:

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 15:00 osobiście w sekretariacie poradni lub telefonicznie
pod nr 061 868 72 27. Uczestnictwo w grupie treningowej poprzedzone jest konsultacją.  Limit uczestników – 10 osób.

UDZIAŁ W GRUPIE JEST BEZPŁATNY

 

Warsztat finansowany przez Miasto Poznań

Organizator: Poradnia Profilaktyki
i Terapii Uzależnień MONAR w Poznaniu

 

© Gabinet Psychoterapii Integratywnej Michał Świeboda – psycholog, psychoterapeuta
ul. Pogodna 49/3, 60-131 Poznań;
tel.: 668397272; e-mail: swieboda@integratywna.pl