Gabinet Psychoterapii Integratywnej Michał Świeboda i Ośrodek Psychoterapii Poznańska ATmosfera Izabella Rzeźniczak zaprasza do uczestnictwa w sobotniej grupie psychoterapeutycznej w Poznaniu odbywającej się raz w miesiącu w soboty.

Psychoterapia grupowa stwarza możliwość lepszego rozumienia siebie, tego w jaki sposób tworzymy relację z innymi, w jaki sposób układa się nasze życie.

Celem psychoterapii grupowej jest prowadzenie uczestników w stronę poczucia spełnienia, znalezienia swojego miejsca, odzyskania radości z życia, zwiększania potencjału do kochania i przyjmowania miłości.

 

Z grupowej psychoterapii mogą skorzystać osoby cierpiące na zaburzenia takie jak depresja, lęki, uzależnienia, problemy z jedzeniem, snem, leczące się psychiatrycznie. Osoby doświadczające samotności, którym nie układa się w relacjach, są niezadowolone z siebie i ze swojego życia, brakuje im satysfakcji, radości, motywacji. Uczestnictwo w psychoterapii grupowej jest zalecane osobom, które miały wcześniejsze doświadczenia z psychoterapią.

 

Grupa rozpoczęła się 21 września 2019 roku w Poznaniu i odbywa się raz w miesiącu w sobotę w godzinach 9:30-18:00 (w tym 2 przerwy 20 min i jedna 90 min). Decydując się na uczestnictwo zobowiązujemy się do udziału w co najmniej trzech spotkaniach.

W trakcie sobotniego spotkania wnosimy ważne tematy z naszego życia oraz zajmujemy się tym co odczuwamy, myślimy w trakcie trwania grupy, oraz co się dzieje w relacjach pomiędzy poszczególnymi uczestnikami i terapeutami. Poprzez kontakt ze sobą i z innymi, informacjami zwrotnymi, zadaniami i doświadczeniami proponowanymi przez terapeutów odkrywamy z czym na głębszym poziomie wiążą się nasze trudności i gdzie szukać rozwiązania. Psychoterapia grupowa jest procesem w którym nasze samopoczucie może się polepszać i pogarszać. Trwalsze zmiany zaczynają pojawiać się mniej więcej po roku uczestnictwa.

 

Udział w terapii grupowej w Poznaniu poprzedza konsultacja, na którą umawia się telefonicznie lub smsem (668397272). (można już umawiać się na konsultacje i rezerwować miejsce na grupie)

Głównym cele konsultacji jest określeniu celu terapeutycznego, który będzie się realizowało podczas uczestnictwa w grupie oraz omówienie sposobu funkcjonowania grupy oraz zasad obowiązujących uczestników.

 

Koszt uczestnictwa w grupie to 280 zł, konsultacja do grupy kosztuje 130 zł.

Pierwsza wpłata 280 zł płatne przelewem po konsultacji. Kolejne wpłaty płatne gotówką podczas trwania grupy.

Dane do przelewu - nazwa: Osrodek Psychoterapii Poznańska ATmosfera, nr konta: 55 2340 0009 0290 4010 0002 4125, tytuł wpłaty: grupa atmosfera.

Prowadzenie: Michał Świeboda, Izabella Rzeźniczak.

Miejsce: Ul. Antoniego Małeckiego 10/11 w Poznaniu - Ośrodek Psychoterapii "Poznańska ATmosfera".

 

Terminy:

- 21 wrzesień 2019,

- 26 październik 2019,

- 30 listopad 2019,

- 21 grudzień 2019,

- 18 styczeń 2020,

- 29 luty 2020,

- 28 marzec 2020,

- 25 kwiecień 2020,

- 16 maj 2020,

- 20 czerwiec 2020,

- lipiec i sierpień - przerwa wakacyjna.

 

Terminy na drugą połowę 2020 roku zostaną podane w późniejszym terminie.

Zapraszam do uczestnictwa w terapii grupowej w Poznaniu.

Poniedziałkowa grupa psychoterapii integratywnej w Poznaniu jest grupą długoterminową, gdzie okres uczestnictwa wynosi mniej więcej od pół roku do dwóch lat. Jest to grupa półotwarta. Pracujemy w stałym składzie, a przy pojawieniu się wolnych miejsc do grupy będą dołączały nowe osoby. Maksymalna liczba uczestników to 8 osób. Psychoterapia grupowa odbywa się w poniedziałki w godzinach od 17:30 do 20:30 w Poznaniu. W grupie uczestniczą osoby z różnymi problemami. Zdarza się, że pacjenci szukają specjalnej dla siebie grupy np. terapia grupowa depresji, terapia grupowa zaburzeń jedzenia, terapia grupowa uzależnień. Plusem takich grup jest szybkie znajdowanie podobieństw z innymi uczestnikami, natomiast ograniczeniem jest to, że uczestnicy mają podobne mechanizmy funkcjonowania i trudniej im wymieniać się leczącą perspektywą. Moje doświadczenie pokazuje, że proces leczenia w terapii grupowej przebiega szybciej w niejednorodnej grupie.

 

Do uczestnictwa w grupie psychoterapeutycznej w Poznaniu zapraszam osoby:

- ciepiące na depresje, lęki, problemy z jedzeniem, uzależnienia, choroby psychosomatyczne;

- mające trudności w ułożeniu sobie życia osobistego - brak partnera, przyjaciół, problemy małżeńskie, trudności w relacjach z dziećmi i z najbliższą rodziną;

- czujące dyskomfort w relacjach z ludźmi - nieśmiałość, brak pewności siebie, wycofywanie się z relacji, samotność.

- niezadowolone w jakichś obszarach z siebie i ze swojego życia.

 

Celem psychoterapii grupowej jest:

- zwiększenie kontaktu z samym sobą - często poprzez różne mechanizmy obronne albo wyuczone przekonania na temat jacy powinniśmy, a jacy nie powinniśmy być, nie realizujemy w pełni swojego potencjału;

- zrozumienie swojego samopoczucia w kontekście relacji z ludźmi - np. dlaczego czujemy się niepewnie, złościmy się, unikamy kontaktu;

- odkrycie w jaki sposób tworzę relacje z najbliższymi - praca w grupie pozwala odkryć dlaczego moje relacje w życiu wyglądają tak a nie inaczej. Zwiększamy również odpowiedzialność i wpływ na nasze relacje na rzecz narzekania - "gdyby mój partner/przyjaciel/ojciec/matka/ludzie z pracy... byli inni, to wszystko byłoby dobrze".

- zrozumienie natury swojego problemu - w wielu przypadkach znamy sposoby rozwiązania problemu, posługując się logicznym myśleniem rozumiemy, że pewne nasze działania czy zachowania nam nie służą, a mimo to niewiele się w naszym życiu zmienia. Bierze się to stąd, że źródła naszych problemów najczęściej ukryte są poza naszą świadomością.

- rozpoczęcie procesu zmiany - jest to bardzo ważny moment, do którego potrzebujemy głębszego rozumienia siebie oraz odpowiednich warunków w postaci poczucia bezpieczeństwa oraz wsparcia;

- rozpoczęcie satysfakcjonującego dla nas życia - jest to najważniejszy cel, którego osiągnięcie rozpoznajemy po subiektywnym uczuciu zadowolenia z siebie, ze swoich relacji, z aktywności którą na co dzień wykonujemy oraz po poczuciu wpływu na swoje życie.

 

Kwestie formalne:

Rozpoczęcie grupy: grupa się odbywa, dołącza się do grupy mniej więcej miesiąc po odbyciu konsultacji

Miejsce: ul. Pogodna 49/3, Poznań

Terminy spotkań: w każdy poniedziałek 17:30 do 20:30 z przerwami w trakcie świąt, wakacji i ferii zimowych

Czas trwania: grupa ciągła, minimalny okres uczestnictwa to 8 spotkań, które służą w zorientowaniu się czy jest to odpowiednia dla mnie forma terapii.

Cena: 62,50 zł za pojedyncze spotkanie, płatność 250 zł z góry za 4 spotkania.

 

Zapisy: Zgłoszenie telefoniczne oraz konsultacja z terapeutą. Konsultacje do grupy kosztuje 130 zł (należy zgłosić przez telefon, że chodzi o konsultację w sprawie terapii grupowej), tel.: 668397272, po konsultacji wpłata 500 zł za pierwsze 8 spotkań.

.

 

Wpłaty: gotówką lub na konto: 74 1020 5558 0000 8102 3187 5292/nazwa: Gabinet Psychoterapii Integratywnej Michał Świeboda/tytułem: psychoterapia grupowa

Prowadzący: Michał Świeboda

 

© Gabinet Psychoterapii Integratywnej Michał Świeboda – psycholog, psychoterapeuta
ul. Pogodna 49/3, 60-131 Poznań;
tel.: 668397272; e-mail: swieboda@integratywna.pl